bgf luft

bgf top bgf

Fællesbestyrelsen

faellesbgf

BGF - Brørup Gymnastikforening s bestyrelse består af:

michael mikkelsen 2018 

 

Formand: Michael Trankjær Mikkelsen 

Østergade 36,
6650 Brørup

tlf. 2362 8686
formand@bgf4you.dk

 

Varetager tekniske opgaver vedr.  Facebook.

 knud peter vad

 

Sekretær:
Knud Peter Wad

sekretaer@bgf4you.dk

 aase mai pedersen

 

Kasserer:
Åse Mai Pedersen

kasserer@bgf4you.dk

 

Varetager SKAT's regler vedr. træneres omkostningsgodtgørelse og kørselsgodtgørelse.

ebbe jensen 2018

 

Fodbold:
Ebbe Jensen

fodbold@bgf4you.dk

 

jette klausen

 

Gymnastik:

Jette Klausen

gymnastik@bgf4you.dk

 

BGF-elva-Thuesen

 

Idræt om dagen:
Elva Thuesen

idraetomdagen@bgf4you.dk

ejgild wagner

 

Billard:
Ejgild Wagner

billard@bgf4you.dk

 nicolai broendum hansen

Floorball :
Nicolai Brøndum Hansen 

floorball@bgf4you.dk

 

 

BGF-suppleant :

 

Formand, sekretær, kasserer og bestyrelsesmedlem vælges for en 2-årig periode på generalforsamlingen i februar måned.
Formand for aktivitetsudvalg vælges på et medlemsmøde i hver gruppe af aktiviteter inden generalforsamlingen.

BGF har mange frivillige ledere og instruktører, og hvis du vil teste dine egne styrker, er BGF klar til at hjælpe dig - kontakt en af ​​kontaktpersonerne.

Der arrangerer / tilbydes følgende kurser:
• Unglederkursus
• Foreningslederkursus

Klik på coachens guide   for yderligere information.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

BGF Kalender

kalender

Se hvad der sker i din klub...

BGF's årshjul...

aarshjul

Få overblik over BGF's aktiviteter i løbet af året - se mere her...

BGF på Facebook

fritidsportal